Bachata Tanec

Bachata Praha

Vítej na našich lekcích Bachata Praha

Bachata tanec pochází původně z Dominikánské republiky a je to zároveň i hudební žánr.

Dominikánská bachata (Bachata Dominicana nebo také Bachata Tradicional) je původní bachata tanec. Nevyžaduje mnoho otoček a je typická výraznou prací nohou a také houpavým pocitem. Jak Bachata tanec migroval z Dominikánské republiky do USA a Evropy, vyvíjel se a vyvíjel.

Nejprve do stylu Bachata Moderna, která si zachovala některé tradiční prvky Bachaty, ale byla také silně ovlivněna tangem a bolerem. Obsahovala už více pohybů horní a spodní části těla. Poté se vyvinula do Bachaty Sensual, nejnovějšího stylu Bachata tanec. Používá stejný základní troj-step + tap, což je stejný vzor jako u Bachaty Moderny, ale pohyb je do značné míry diktován dynamickou interpretací hudby.

Bachata Sensual je charakterizována plynulými, stylistickými pohyby celého těla, jako jsou vlny, izolace ramen, hrudního koše a kyčlí. Bachata Sensual je ovlivněna především tanečními styly zouk a contemporary, ale přejímá mnoho dalších vlivů.

V DanceDifferent se na lekcích Bachata Praha zaměřujeme především na Bachata Sensual, což je nejpopulárnější bachata tanec v Praze. Ale také se ponoříme do výuky ostatních dvou zmíněných tradičnějších stylů.

bachata praha

Naše úrovně

Přidej se k nám

Ať už jste úplní začátečníci nebo máte předchozí zkušenosti, těšíme se na vás.