Bachata je taneční a hudební žánr pocházející z Dominikánské republiky. Objevil se v městských okrajích a barech v Sant Domingu během 60. a začátkem 70. let minulého století. Bachata byla tzv. „hudba chudých“, jejíž koncept se odkazoval na stav melancholie, zlomených srdcí a starostí.

Vznik bachaty pravděpodobně ovlivnilo rytmické bolero, kubánský son a merengue. Tančí se na 4 doby – tři kroky a jeden tep. Charakteristický zvuk bachaty vytváří souzvuk hudebních nástrojů, kterými jsou dvě kytary, basa, bongo a guira.

Bachata, jako styl párového tance a hudby, se neustále se vyvíjí, přičemž DanceDifferent učí nejen její tradiční podobu, ale nahlíží i na její novější linie.

Podívej se na sylabus a překontroluj si, které figury se budeš učit a které se ještě potřebuješ naučit, abys postoupil do další úrovně.

Bachata 1

Tohle je úroveň, ke které se připojíte po absolvování úvodní hodiny v DanceDifferent, v níž se naučíte základní krok (3 kroky a 1 tep) a základní otočení partnerky.

V Bachata 1 spolu nahlédneme na základní techniky, které jsou klíčové pro správné vedení / následování v páru. Dozvíte se, proč rám, zrcadlení a kontakt jsou pojmy, díky kterým budete lepším tanečníkem.

Podívejte se na náš YouTube Bachata 1 seznam videí a techniky, které se naučíte.

A aby toho nebylo málo, řekneme vám, proč v bachatě neděláme okénka, nedíváme se pod nohy a proč je úsměv srdcem bachaty.

Bachata 2

Pokud již zatančíte základní bachatový krok a znáte význam rámu, zrcadlení a udržování pozice v páru, budete mít možnost připojit se k Bachatě 2. Zde už se naučíte pracovat s pohybem těla a o něco pokročilejší variace, techniky vedení / následování.

Podívejte se na náš YouTube Bachata 2 seznam videí, který vám prozradí více.

Můžete se rovněž těšit na speciální hodinu tradiční bachaty a její původnější formu, na hodinu muzikality, kde si povíme více o hudebních nástrojích a rytmu jako takovém, a na lekci conection, kde se zaměříme na taneční komunikaci v páru.

Bachata 2 vám prostě dodá více tanečního elánu, vtáhne vás do tanečních klubů a doplní znalosti z předchozí úrovně, které využijete ke zlepšení svého vyjádření tance.

Bachata 3

To je už tanec na vyšší úrovni a měli byste techniky vedení / následování mít v jednom malíčku. Ten druhý malíček si nechte volný – ten se nasytí informacemi právě zde.

V Bachate 3 se věnujeme bachatě jako hudebně-tanečního žánru, počínaje jejími kořeny až po její současné podoby a styly. Více si osvojíte práci s partnerem a spojení s ním, pokročilejší a aktuální techniky vedení / následování, práci těla, jakož i aktuální tipy a triky ze social dance.

Budeme spolu mluvit o tom, proč vás neučíme styling, ale budujeme ho spolu s vámi a proč neučíme primárně figury, ale ukazujeme vám cestu, jak se k nim dostat.

Měli byste mít v sobě vztah k bachatě jako hudbě i tanci, alespoň dvojích protančených botiček a stovky hodin tance v nohách, těle a na duši.

Před posunutím na vyšší úroveň každý student musí absolvovat 15-ti minutový test s lektorem.

Bachata Začátečníci

Chcete si přibrat romantický taneční styl, vypilovat pohyby těla a naučit se sensuální figury a styl? Pokud jste nikdy netančili, nebo si jen chcete oprášit to, co už znáte, naučíte se: základní kroky a figury (jako Wrap, Creep, pevné a otevřené držení, základní otočky apod.), základní pohyby těla. Pokud je odpověď na některé tyto otázky ano, jsou pro Vás lekce ideální.

Bachata Pokročilí

Už dobře znáte a umíte zatančit základní kroky, základní otočky, základní pohyby těla a základní figury v páru jako je (Wrap, Creep a další)? Už jste vyzkoušeli/odchodili naše lekce bachaty pro začátečníky a už jsou pro Vás jednoduché?

Přijďte na Batachu pro pokročilé a učte se složité figury, isolace a taneční pohyby, a pokročilý styling.