Kubánská Salsa, známá také jako casino, je původem z Kuby.

Pro mnoho kubánců je tento tanec součástí každodenního života.

My v Praze vyučujeme kubánskou salsu pro všechny, kteří se chtějí naučit něco úžasně vzrušujícího, užít si zábavu a poznat se se skvělými lidmi.

Podívej se na sylabus a překontroluj si, které figury se budeš učit a které se ještě potřebuješ naučit, abys postoupil do další úrovně.

Salsa 0+1

Ještě nikdy jste salsu nezkusili a chtěli byste se ji naučit? Nebo jste ještě nezkusili kubánský styl salsy?

Už ste se salsu učili a chtěli byste si procvičit základy a nabalit další salsové schopnosti?

Přijďte se naučit základní figury a kroky s partnerem a možná i v ruedě! Pokud si nejste jisti těmito figurami, přijd’te se je naučit a procvičit, protože tato lekce je pro Vás ideální: enchufala, vasilala, sombrero, exhibela, dedo, siete con coca-cola, sacala, tiempo España, arriba, abajo, dile que no, guapea, dame, dame dos.

Začnete tak cestu k tomu se stát „Opravdovým Tanečníkem“, osvojíte si taneční a některé klíčové dovednosti s DanceDifferent.

Salsa 2

Už pohodlně zatančíte s partnerem všechny začátečnické figury, které učíme v začátečnících, jako je enchufala, vasilala, sombrero, exhibela, dedo, siete con coca-cola, sacala, tiempo Espania, arriba, abajo, dile que no, guapea, dame, dame dos? Už pohodlně vedete v pevném držení?

Pokud ne, zapište se na začátečnický kurz a prohlubujte/osvojujte nové detaily tance. Pokud ano, přijďte se na lekci pro Pokročilé naučit, jak kombinovat to, co už umíte o něco přirozeněji, naučte se další o něco komplikovanější figury pro tanec s partnerem i v ruedě (např. figury jako rosca, matanzas, setenta, dame pa fuera, enchufala pal medio, arco iris). Vytančete schopnost vedení a následování, a také kombinování figur při improvizovaném tanci na tanečním parketu v klubu.

Salsa 3

Už přirozeně vedete všechny figury, které učíme v pokročilých (jako bayamo, kentucky, setenta, dame por arriba, paseala etc.)?

Skombinujte všechny své dovednosti, které jste si již v tanci osvojili a naučte se do hloubky, jak se hýbat, detaily figur a techniku vedení/následování i těch nejsložitějších figur. Začněte se učit improvizovat s využitím hudby, kombinovat salsu s jejími afro-kubánskými kořeny a napojit se na svého partnera a komunikovat s ním i s hudbou při tanci.

1 2 3 – 5 6 7

Chápání a cítění kubánské hudby je princip, který odlišuje začínající tanečníky od těch pokročilých.

Salsa, stejně jako dip na nachos, je pikantní omáčka hudebních nástrojů, rytmů & bubnů. Když hraje kubánský orchestr, někdy není snadné rozlišit všechny tyto „hudební ingredience“.  Tady Vám pomůžeme zjistit, jaké nástroje v kubánské hudbě vlasně jsou.

Přijďte na jeden z našich musicality workshops a naučte se ještě více o nástrojích, rytmech a jejich propojení v hudbě.

Clave Cuban Salsa in Prague
Clave Cuban Salsa in Prague

Clave

Clave neboli dřívka je jeden z nejdůležitějších nástrojů v kubánské salse. Často udržuje rytmus a typická Son Clave zdůrazňují tóny 2,3,5,6.5,8.

Cowbell Kurzy Salsy Praha
Cowbell Kurzy Salsy Praha

Cowbell

Rytmus „kravského zvonce“ hraje doby 1, 3, 5, 7. Často nám pomůže zůstat v rytmu.

Congas Kurzy Salsy Praha
Congas Kurzy Salsy Praha

Congas

Zatímco „kravský zvonec“ zvýrazňuje těžké doby, konga zvýrazňují doby lehké: 2, 4, 6 a 8.

Piano Kurzy Salsy Praha
Piano Kurzy Salsy Praha

Piano

Muntuno je rytmus často hraný na piano. Jeho důrazy během taktu pomáhají tanečníkům najít, kde je 1.

Trumpet Kurzy Salsy Praha
Trumpet Kurzy Salsy Praha

Trumpet

Trubky, lesní rohy, trombóny a další často v salsové hudbě také najdeme.